Hírek
2012. December 05. 14:05, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Rozgonyi Ernő is kilépett a Jobbikból, független képviselő lesz
Kilépett a Jobbik frakciójából és a jövőben független országgyűlési képviselőként folytatja munkáját Rozgonyi Ernő - jelentette be az Országgyűlés plenáris ülésén az elnöklő Latorcai János (KDNP). A Jobbik mandátuma visszaadására szólítja fel a kilépett képviselőt.
Vona Gábor, a Jobbik elnöke szerdai, MTI-hez eljuttatott közleményében úgy fogalmaz: Rozgonyi Ernő döntése meglepetésként érte a pártot, de a képviselő "együttműködési készséget egyáltalán nem mutatott", a párt szerdai frakcióülésén nem jelent meg, és a pártelnök külön kérésére "sem kívánta képviselőtársainak szemébe nézve indokolni döntését".
Vona Gábor szerint Rozgonyi Ernő esetében arról van szó, hogy egy idős ember elfáradt, nem bírta tovább a pártra és ezáltal rá is nehezedő nyomást.
Hozzátette: a Jobbik országos elnöksége egyhangú döntésével felszólítja Rozgonyi Ernőt a mandátuma visszaadására, "hiszen esküjében azt vállalta, ha a nemzet ügyét már nem tudja velünk együtt szolgálni tovább, akkor mandátumát visszaadja annak a közösségnek, amelynek azt köszönheti, vagyis a Jobbiknak".
A pártelnök hangsúlyozza: "az elmúlt napok és az elmúlt hét eseményeinek kapcsán" az országos vezetőséggel és frakcióval egyetértésben kijelenti, hogy a Jobbik nem fog semmilyen formában módosítani a politikáján. "Sem extrém, sem megalkuvó irányba nem térünk el, akármennyire is igyekeznek ezen tévutakra vezetni bennünket. A Jobbik 2003-as Alapító Nyilatkozatában és 2010-es választási programjában lefektette, hogy kik vagyunk és mit akarunk. Ez az elkötelezettség fogja meghatározni tevékenységünket, ahogy eddig, úgy a jövőben is" - zárul a közlemény.
Az MTI telefonon kereste Rozgonyi Ernőt, egyelőre azonban nem sikerült elérnie.
Kedden Bödecs Barna jelentette be, hogy kilép a Jobbik frakciójából, ő azonban később visszavonta ezt a nyilatkozatát; képviselői mandátumáról azonban lemondott, így arról - mivel nem vált függetlenné -, hogy az ő parlamenti helyére ki kerül, a Jobbik elnöksége dönt.
A parlament 2010-es megalakulása óta három képviselő hagyta el a Jobbik frakcióját: Pősze Lajost 2010-ben, Endrésik Zsoltot 2012 áprilisában zárták ki a frakcióból, Lenhardt Balázs pedig 2012 novemberében lépett ki a képviselőcsoportból, amelynek létszáma Rozgonyi Ernő kilépésével 43 fősre csökken.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Gulyás Gergely szerint az Európai Bizottság mindent megtesz a jelenlegi kormány eltakarításáért
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat
Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.

