Hírek
2011. Július 02. 14:25, szombat |
Belföld
Forrás: HírTV
Segítenek, hogy biztonságosabbak legyenek a strandok

A Magyar Vöröskereszt jóvoltából idén is több balatoni strandon működik elsősegély-szolgálat. A program 2007-ben indult, azóta több mint tízezer esetben segítettek a vöröskeresztes önkéntesek. Az ingyenes szolgálat feladata a parton t
Jelenleg 19 településen összesen 27 balatoni strandon található olyan elsősegélynyújtó hely, ahol a Vöröskereszt önkéntesei vigyázzák a nyaralók épségét.
„Július 1-én kezdődik a program, augusztus 21-ig tart, és reméljük, ebben segíteni kicsit biztonságosabb lesznek strandok” – mondta el Habsburg György, a Magyar Vöröskereszt elnöke.
A fiatal önkéntesekhez többnyire kisebb problémákkal fordulnak. Ha kell, tájékoztatást nyújtanak, szükség esetén figyelmeztetnek, például az erős UV-B sugárzás, vagy a közelgő vihar veszélyeire. A szolgálatban idén 400 önkéntes vesz részt az ország különböző részeiről.
Kovács Dávid, a Magyar Vöröskereszt ifjúsági szakmai vezetője elmondta: „ez egy nagyon-nagyon jó alkalom arra, hogy ők olyan gyakorlati ismereteket is szerezzenek, amely esetleg a pályaorientációjukat is segíti a későbbiekben. Nagyon-nagyon sokan választják utána az egészségügyi szakmát”.
A Vöröskereszt önkéntesei az elmúlt négy évben több mint 12 ezer sérülést láttak el a Balatonnál. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.