Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2017. December 02. 16:16, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó:hirado.hu

Szakértő szerint ijesztgeti az Iszlám Állam az embereket adventkor

Szakértő szerint ijesztgeti az Iszlám Állam az embereket adventkor

Az Iszlám Állam ijesztgeti az embereket az adventi időszakban - mondta Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő az M1 aktuális csatornán szombaton.

A szakértő szerint hiányosak a menekülési tervek, egy vaklárma is elég ahhoz, hogy áldozatokat követelő pánikszituáció alakuljon ki. Már a múzeumokban is olyan a beléptetés, mint a repülőtereken. A biztonság miatt ketrecbe zárják magukat a nyugat-európaiak - tette hozzá.

Georg Spöttle szerint Németországban, Svédországban katasztrofális a helyzet. "Malmö maga a pokol, az egész város kezd egy no go zóna lenni.(...) mint nálunk Berlinben, libanoni klánok uralják a terepet. Utcán, pizzériában, kávéházban lövöldöznek egymásra, (...) fegyveres összecsapások vannak, hogy ki uralja a drogterepet, prostitúciót" - mondta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin