Hírek
2021. Október 04. 06:00, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció mti
Szerb szakértő: nem lesznek bezárások, oltakozni kell
A kijárási tilalom és az intézmények bezárása nem jelent már megoldást a koronavírus-járvány kezelésében, kizárólag az oltakozás vethet véget a járványnak
- nyilatkozta vasárnap Branislav Tiodorovic járványügyi szakértő, a koronavírus-járvány kezelésével megbízott szerbiai válságstáb tagja.
Mint mondta, a járvány legyőzéséhez a következő két hétben a lakosság legalább húsz százalékát be kellene oltani, ez viszont egyáltalán nem tűnik megvalósítható forgatókönyvnek.
Szerbiában a nagykorú lakosságnak valamivel több mint a fele kapta meg eddig a koronavírus elleni védőoltást.
A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában vasárnapra 6412-vel 955 672-re, Koszovóban 56-tal 160 170-re, Észak-Macedóniában 468-cal 192 314-re, Montenegróban 414-gyel 132 361-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 882-vel 235 394-re növekedett.
A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában 51-gyel 8331-re, Koszovóban néggyel 2959-re, Észak-Macedóniában héttel 6660-ra, Montenegróban néggyel 1932-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 16-tal 10 535-re növekedett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 14:00, péntek | Külföld
Donald Trump: csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik az iráni uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel
Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.
2026. Június 05. 11:00, péntek | Külföld
Ukrajnai háború - Zelenszkij Putyinnak címzett nyílt levélben sürgette a háború lezárását
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Vlagyimir Putyin orosz államfőnek címzett nyílt levelében sürgette a háború lezárását és a vezetők közti közvetlen tárgyalásokra való áttérést
2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház
Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.
2026. Június 04. 11:00, csütörtök | Külföld
Orosz külügyi szóvivő: Moszkva kész a pragmatikus kapcsolatépítésre Magyarországgal
Oroszország készen áll arra, hogy pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával - jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában.

