Hírek
2025. Június 13. 06:34, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: nagy csata várható az EU-s energiaügyi tanács ülésén, de a kormány nem fog engedni
Nagy csata várható az európai uniós energiaügyi tanács jövő heti ülésén, a kormány azonban nem fogja engedni, hogy Brüsszel a magyar családoktól szedje be az ukrajnai háború meghosszabbításának pénzügyi fedezetét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a Facebookon.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be, hogy hétfőn Luxembourgban az energiaminiszteri tanács napirendjére kerül "az a Von der Leyen-Zelenszkij javaslat, mellyel arra akarnak kényszeríteni minket, hogy ne vásároljunk többé földgázt, kőolajat és nukleáris fűtőanyagot Oroszországtól".
"Brüsszel úgy akarja támogatni Ukrajnát, hogy a magyar családok rezsiköltségét a kétszeresére-háromszorosára emeli. Mi viszont nem fogjuk engedni, hogy az ukrajnai háború meghosszabbításának pénzügyi fedezetét a magyar családoktól szedjék be!" - szögezte le.
Majd tudatta, hogy szlovák kollégájával, Juraj Blanárral egyeztették az álláspontjaikat, és egyetértettek abban, hogy nem fogadható el a szuverenitás ilyen durva megsértése.
"A nemzeti energiapolitika összeállítása ugyanis szuverenitási kérdés, abba nem szólhat bele senki kívülről"
- hangsúlyozta.
"Mi sem Brüsszel, sem pedig Kijev kedvéért sem vagyunk hajlandók drágább és bizonytalanabb energiaforrásokra cserélni a meglévő energiaforrásainkat!" - folytatta.
"Hétfőn, Luxembourgban is meg fogjuk védeni a magyar családokat attól, hogy Zelenszkij elnök zsarolása miatt kétszer-háromszor annyit fizessenek rezsire, mint eddig!" - összegzett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait
Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
