Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2012. Március 23. 14:09, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Sztrájkra is készek a háziorvosok

Sztrájkra is készek a háziorvosok

Kimaradtak az egészségügyi béremelésből a háziorvosok, de például az aszisztensek a védőnők, az otthonápolásban dolgozók, valamint a patikai asszisztensek is.

A háziorvosok áprilisig várnak, és ha a kormány addig nem változtatja meg döntését, akkor radikálisabb eszközöket vetnek be, akár sztrájkolhatnak is - írja a Magyar Nemzet.

Selmeczi Kamill, az Alapellátó Orvosok Országos Szövetségének elnöke azt mondta: meg kell gondolni, mi legyen ügyvédi letétbe helyezett felmondóleveleik sorsa. Az alapellátó orvosok tárgyalási ajánlattal fordulnak az egészségügyi államtitkársághoz.

Az elnök megjegyezte, hogy mivel a háziorvosok döntő többsége vállalkozóként végzik tevékenységét, náluk a finanszírozást kell emelni, hiszen a bérüket abból gazdálkodják ki. A Magyar Védőnők Egyesülete is megdöbbenéssel fogadta, hogy az alapellátásban dolgozók kimaradnak a béremelésből. Az egyesület más szakmai szervezetekkel egyeztet, és ezután dönt a lehetséges nyomásgyakorlásról.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó

Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.

2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld

Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban

2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld

Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok

Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.