Hírek
2012. Február 22. 14:17, szerda |
Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online
Tenisz: Arn Gréta legyőzte kínai ellenfelét a monterreyi első körben

A hatodik kiemelt Arn Gréta 73 perc alatt 6:1, 6:4-re legyőzte a kínai Csang Su-ajt a mexikói Monterreyben zajló női tenisztorna első fordulójában, így továbbjutott a következő körbe, akárcsak Babos Tímea.
Arn rögtön a mérkőzés elején brékelte ellenfelét, így 2:0-s előnnyel és megfelelő önbizalommal folytathatta az összecsapást, ami szerencsére sokáig ugyanilyen simán folytatódott. Bő húsz perc elteltével már 5:1 volt a magyar lánynak, és pillanatokon belül be is fejezte a szettet, miután szerváival nem igazán tudott mit kezdeni kínai riválisa, aki a bréklabdáknál is rendre tehetetlennek bizonyult.
A második játszma is simán kezdődött, Arn elhúzott 4:1-re, ám amikor már azt hihettük, hogy hamarosan befejezi az összecsapást, a meccs során váratlanul először elveszítette adogatását. Arn ugyan rögtön visszabrékelt, ám a következő játék ismét Csang Su-ajé lett.
5:4-nél a magyar lánynak adogatni kellett a mérkőzésért, és Csang Su-aj ugyan 40:0-nél kiegyenlíthetett volna, ám Arn fordított, és végül megnyerte a gémet és 73 perc alatt a meccset is. Arn Gréta–Csang Su-aj 6:1, 6:4.
Ugyanezen a tornán Babos Tímea is érdekelt volt az 1. fordulóban. A világranglistán 107. helyen álló Babos az első szettben háromszor is elvette a szabadkártyával induló mexikói Ximena Hermoso adogatását. Egyszer ugyan a hazai versenyző is brékelni tudott, de az első szettet így is könnyedén, 6:2-re megnyerte a 18 éves magyar teniszező.
Babos a folytatásban is kézben tartotta a meccset a világranglistán 382. mexikóival szemben, ugyanis a második játszma első három gémjét is megnyerte, és bár ezután egy kicsit összeszedte magát a mexikói, arra nem volt esélye, hogy egyenlítsen.
A magyar játékos végül egy óra hét perc alatt 6:2, 6:3-ra győzött, és bejutott a 2. fordulóba.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 06. 07:23, péntek | Sport
Nemzetek Ligája - Kilencgólos meccsen nyertek a spanyolok a franciák ellen
Nem mindennapi, kilenc gólt hozó mérkőzésen a címvédő spanyol válogatott 5-4-re nyert a franciák ellen a labdarúgó Nemzetek Ligája németországi négyes döntőjének második, csütörtöki elődöntőjében.
2025. Június 04. 07:03, szerda | Sport
Magyar-svéd - Bolla: ott van előttünk az esély hogy történelmet írjunk
2025. Június 02. 06:59, hétfő | Sport
Férfi vízilabda BL - Első magyar csapatként védte meg címét a Ferencváros
A címvédő FTC-Telekom 13-11-re legyőzte a szerb Novi Beograd csapatát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája máltai négyes döntőjének vasárnapi fináléjában.
2025. Június 02. 06:00, hétfő | Sport
Spanyol Nagydíj - Piastri vezérletével kettős McLaren-győzelem Barcelonában
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Spanyol Nagydíjat vasárnap Barcelonában, ezzel tízpontosra növelte az előnyét a világbajnoki összetettben csapattársával, a brit Lando Norrisszal szemben.