Hírek
2018. Január 29. 10:10, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Több ezer műszaki cikket loptak el egy budapesti raktárból

Több mint 45 millió forint értékű műszaki cikkeket lopott négy férfi egy a főváros XXI. kerületében lévő raktárból - közölte a Fővárosi Főügyészség hétfőn az MTI-vel.
A közlemény szerint a négy férfi megtervezte a bűncselekmény elkövetését, és teherautókat, illetve egy raktárt is bérelt az ellopott műszaki cikkek szállításához, tárolásához.
A vádlottak több mint 1200 darab fűkaszát, mintegy 3000 sarokcsiszolót, csaknem 400 fúrókalapácsot, és más műszaki tárgyakat tulajdonítottak el.
A nyomozó hatóság még tavaly február 24-én megtalálta és lefoglalta a vecsési raktárhelyiségben az eltulajdonított műszaki cikkek többségét.
A négy férfival szemben jelentős értékre, dolog elleni erőszakkal, folytatólagosan elkövetett lopás bűntette miatt nyújtottak be vádiratot az illetékes bíróságra. E bűncselekmény büntetési tétele két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.
2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben
Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat
2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.