Hírek
2018. Május 28. 16:56, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Több repülő és helikopter repült be engedély nélkül a magyar légtérbe
Összesen 28 repülő és helikopter repült be engedély nélkül a magyar légtérbe hétfő délután; az eset miatt riasztották a Magyar Honvédség Gripenjeit - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.
Közleményük szerint 13 óra után néhány perccel riasztották a készültségi szolgálatban lévő Gripenjeiket, hogy 14 ultrakönnyű merevszárnyú és 14 ultrakönnyű Giro helikopter lépett be a magyar légtérbe. A Franciaországból Románia felé tartó 28 légijármű előzetesen nem nyújtott be repülési tervet, valamint az ország légterébe való belépéskor nem vették fel a kapcsolatot a polgári légiforgalmi hatósággal.
A Gripenek az azonosítást követően visszatértek a kecskeméti bázisra. A kisgépek a balatonkeresztúri repülőtéren szálltak le, ahol a velük szembeni intézkedést a rendőrség munkatársai vették át - áll a HM közleményében.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait
Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni

