Hírek
2011. November 16. 14:02, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Több termékkörre vonatkozhat a chipsadó
Részletes tájékoztatással igyekszik rendet vágni a népegészségügyi termékadó (chipsadó) és az ahhoz benyújtott módosító indítványok között a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A dokumentum alapján több termékkörre vonatkozhat a közteher, egyes esetekben az eredetileg tervezettnél nagyobb mértékben – írta a Napi Gazdaság.
Az utóbbi terén a pálmát a 25 százaléknál alacsonyabb gyümölcstartalmú szörpök, sűrítmények viszik. E termékkör esetében 2012. január elsejétől a benyújtott törvényjavaslathoz képest az elfogadott módosító indítványok következtében a literenkénti adó 5 forintról 200 forintra, azaz a negyvenszeresére nő. A kivonat alapú szörpök viszont nem lesznek chipsadó-kötelesek. Ugyanígy az elfogadott módosítók értelmében jövőre 100 Ft/kg-ról 130 Ft/kg-ra nő az adómérték az előrecsomagolt cukrozott készítmények esetén, kivéve a kakaóital-porok esetén, ahol a mérték 100 Ft/kg-ról 70 Ft/kg-ra csökken.
Bővül a termékkör az úgynevezett gyümölcsízzel, melynél az adó összege 500 Ft/kg lesz. A 25 százaléknál alacsonyabb gyümölcstartalmú üdítőitalok esetén a mérték 5 Ft/literről 7 Ft/literre emelkedik, a sós snackek és ételízesítők esetén 200 Ft/kg-ról 250 Ft/kg-ra emelkedik az adó mértéke és az extrudált, sótartalmú termékek is adókötelesek lesznek. Az elfogadott módosítók értelmében a sós snackek körében csak a 2 százaléknál magasabb sótartalmú, előrecsomagolt, a Magyar Élelmiszerkönyv szerinti sütőipari termékek lesznek adókötelesek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

