Városlista
2025. július 24, csütörtök - Kinga, Kincső

Hírek

2018. November 14. 18:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több ügyvédet is előállítottak egy kiterjedt ingatlancsalási ügyben

Több ügyvédet is előállítottak egy kiterjedt ingatlancsalási ügyben

Tíz embert – köztük négy ügyvédet – állítottak elő egy kiterjedt ingatlancsalási ügyben tartott akció során; a gyanúsítottak idős, vagy szellemileg leépült embereket tévesztettek meg

- közölte a Fővárosi Főügyészség főügyésze szerdán az MTI-vel. Ibolya Tibor közleménye szerint a bűncselekményekkel gyanúsítható személyek elfogására kedden kilenc helyszínen hajtottak végre összehangolt akciót budapesti nyomozó ügyészek a Készenléti Rendőrség, a Terrorelhárítási Központ, valamint a Nemzeti Védelmi Szolgálat munkatársaival közösen.

A megalapozott gyanú szerint a gyanúsítottak idős vagy szellemileg leépült emberek bizalmába férkőztek, hogy megtévesztésükkel életjáradéki vagy tartási szerződést kössenek velük, és ezáltal csalárd módon megszerezzék ingatlanjaik tulajdonjogát. A szerződések megkötésében közreműködő ügyvédek "ügyvédi kötelességüket megszegve" működtek közre a szerződések megkötésében - írta a főügyész, hozzátéve, hogy a nyomozás tárgyát jelenleg négy - 12 és 21 millió forint közötti értékű - ingatlan képezi.

A közlemény szerint a házkutatások során egyes gyanúsítottak ingatlanán (a ház udvarán felállított sufniszerű épületben, egy másik helyszínen pedig az épület pincéjében) emberhez nem méltó körülmények között több időskorú, kiszolgáltatott embert találtak.

A Budapesti Nyomozó Ügyészség eddig tíz gyanúsítottat hallgatott ki az ügyben. A megalapozott gyanú velük szemben "több rendbeli, jelentős kárt okozó, idős vagy fogyatékosságánál fogva a bűncselekmény felismerésére korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett csalás bűntette, illetve kísérlete". Az ügyvédekkel szemben "ügyvédi visszaélés bűntette" a megalapozott gyanú. A nyomozó ügyészek további bűncselekmények gyanúját is vizsgálják - közölte Ibolya Tibor.

Az áldozatok számára a Fővárosi Kormányhivatal áldozatsegítő szakemberei teljes körű tájékoztatást nyújtottak az igénybe vehető áldozatsegítő, valamint jogi segítségnyújtási szolgáltatásokról. Az áldozatok pszichológusi segítséget is kaptak. Ketten védett szálláson kértek elhelyezést, ahol folyamatosan megkapnak minden további segítséget a társadalomba történő sikeres visszailleszkedés érdekében - olvasható a főügyész közleményében.

Címkék: ügyvéd, csalás, ingatlan

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld

Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet

Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.

2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld

Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe

Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.

2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld

Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat

Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.