Hírek
2020. Január 08. 13:50, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Többfelé is rossz a levegő

Többfelé rossz a levegő a magas szálló por (PM10) tartalma miatt - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ szerdán az MTI-vel.
Tájékoztatásuk szerint egészségtelen a levegő minősége Kazincbarcikán, Miskolcon, Putnokon és Sajószentpéteren. Tizenegy településen kifogásolt a levegőminőség, ezek: Budapest, Debrecen, Eger, Kecskemét, Nyíregyháza, Salgótarján, Százhalombatta, Szolnok, Tököl, Vác és Várpalota.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ felhívja az érintett térségekben (főleg az ország északkeleti részén) élők figyelmét, hogy egészségtelen levegőminőség esetén a gyermekek, idősek, krónikus betegségben szenvedők számára nem javasolt a hosszabb ideig szabadban történő tartózkodás, aktív fizikai tevékenység végzése. Gyakori tünetek lehetnek a köhögés, a légúti irritáció vagy a nehézlégzés.
Kiemelték, a kisméretű aeroszol részecskék (PM10) elsődleges forrása a helytelen lakossági tüzelés, melyhez a levegőminőség alakulása szempontjából kedvezőtlen időjárás társul.
A meteorológiai előrejelzés alapján nem várható javulás a következő napokban - tették hozzá.
A helytelen lakossági tüzelésről bővebb információ a Fűts okosan! kampány holnapján (http://www.futsokosankampany.hu/) található - jegyezték meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége
Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb
2025. Szeptember 06. 09:14, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat demonstrálja azt a képességet, ahová a honvédség eljutott
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!