Hírek
2019. Május 20. 15:02, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Új uniós jogszabály lépett életbe a dohánytermékek kereskedelmében

Új uniós nyomonkövetési rendszer lépett életbe hétfőn, amely az egyes árukon elhelyezett egyedi azonosító segítségével ismeri fel a nem törvényes úton előállított,
vagy az ellátási láncba jogszerűtlenül bekerült dohánytermékek unión belüli mozgását – közölte az Európai Bizottság.
Vytenis Andriukaitis, az Európai Bizottság egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős biztosa elmondta, az új rendszer arról is gondoskodik, hogy a dohánytermékek megfeleljenek bizonyos biztonsági követelményeknek az által, hogy minden egyes csomagot legalább ötféle eredetiséget igazoló elemmel kell ellátni.
A nyomonkövetési rendszert, valamint a biztonsági előírásokat a tagállamoknak a cigaretta és a cigarettadohány esetében május 20-ig kellett bevezetniük, az összes többi dohánytermék esetében a határidő 2024. május 20. Az új jelölések kiadásáért felelős szervezet létrehozásáért a tagállamok felelősek. Amennyiben ezt még nem tudták teljesíteni, a rendszer működése érdekében átmenetileg más tagállamok azonosítói szolgáltatásait használják – közölte az uniós biztos.
A dohányzás továbbra is a korai elhalálozás legfőbb okai között szerepel az Európai Unióban. A dohánytermékek illegális kereskedelme megkönnyíti a cigarettához és egyéb dohánytermékekhez való hozzáférést többek között a gyermekek és a fiatalok számára is. A dohány tiltott kereskedelme továbbá az adóbevételek esetében minden évben több millió euró veszteséget okoz a tagállamok számára – tájékoztatott az uniós bizottság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának
2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld
Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek
Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.