Hírek
2011. Szeptember 01. 07:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Utcára kerültek a Hollóházi Porcelán dolgozói
Megszűnt a munkaviszonyuk a Hollóházi Porcelán Manufaktúra Zrt. minden dolgozójának – írja a BorsodOnline.
A honlap május végén számolt be arról, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. májusi taggyűlésén a többségi tulajdonában lévő Hollóházi Porcelán Manufaktúra Zrt. működtetését jogutód nélkül megszünteti.
A felszámolási eljárás során a társaság dolgozói továbbra is megkapták járandóságukat. A mai napon azonban minden dolgozónak megszűnt a munkaviszonya. Koleszár Sándor, Hollóháza polgármestere elmondta, májustól folyamatosan próbált megoldást találni a problémára. Szeretett volna speciális közmunkakeretet kérni a településnek, hiszen a leépítés következtében legalább 100 hollóházi egykori porcelángyári dolgozónak a munkanélküli járadék lejárta után nem marad jövedelme, csak az önkormányzati segély. Ehhez pedig önerőt kellene biztosítani az önkormányzatnak, amire nincs keret, hiszen így is ötmilliós adóssággal küzd a hegyközi település. Koleszár Sándor elmondta, a porcelángyár területén szeptembertől megkezdi működését egy cég, amely azonban csak mintegy ötven embert vesz át a most elbocsátott kétszázból.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni
Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.
