Hírek
2017. December 15. 15:28, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI
Üzemzavar volt a paksi atomerőműben
Üzemzavar volt péntek hajnalban a paksi atomerőműben, az eseménynek nukleáris biztonságra gyakorolt hatása nincs - közölte az MVM Paksi Atomerőmű pénteken honlapján.
A közlemény szerint az atomerőmű 4. blokkján pénteken 01.33 órakor a 8-as generátor hibajelzést adott, emiatt védelmi működés lépett életbe, ami a 8. turbina kiesését váltotta ki. A hiba feltárása érdekében a szakemberek 03.18 - 05.12 óra között lekapcsolták a feszültséget, ezért erre az időszakra a 7. turbinát is leállították.
A hiba elhárítása folyamatban van, a 4-es blokk 250 megawattos teljesítményen, "félgőzzel" üzemel.
Az eseménynek nukleáris biztonságra gyakorolt hatása nincs - szögezte le a közlemény.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld
MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt
Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.
2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld
Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
