Hírek
2022. Február 03. 16:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotók: ügyészség
Veszélyes robbanószert lopott két férfi
Vádat emeltek két férfi ellen, aki plasztik robbanószert és töltényeket lopott el egy hernádi ingatlanból - tájékoztatta a Pest megyei főügyész csütörtökön az MTI-t.
Szabó Ferenc azt írta, a Dabasi Járási Ügyészség vádirata szerint a két elkövető 2021 nyarán átkutatta az elhagyatott ingatlant, és veszélyes, plasztik robbanóanyagokat, gyutacsokat és több száz töltényt vitt magával.
Az ingatlan a magyar állam tulajdonában van, korábbi lakója, aki évtizedekig hivatásos katonaként szolgált, elhunyt.
Az eltulajdonított tárgyakat az egyik vádlott örkényi ingatlanjában lefoglalták.
A két férfi ellen robbanószerrel és lőszerrel visszaélés bűntette miatt emeltek vádat - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
2026. Július 20. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: hatalmas megtiszteltetésnek érezném, ha Polgár Judit elvállalná a köztársasági elnöki felkérést
2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld
Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.

