Hírek
2015. Május 07. 07:15, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Vihar: 170 helyre kellett kivonulniuk eddig a tűzoltóknak

Eddig 170 helyre kellett kivonulniuk a tűzoltóknak az esti, éjszakai vihar miatt - közölte csütörtökön reggel az MTI-vel az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.
Hajdu Márton elmondta: elsősorban Csongrád, Bács-Kiskun és Tolna megyében akadt feladatuk a tűzoltóknak, miután a viharos erejű szél ágakat, fákat tört le, villanyvezetékeket rongált meg.
Közlése szerint Bács-Kiskun és Csongrád megye nyolc településén okozott zavart az államszolgáltatásban a vihar, amely 30 négyzetméteres területen megbontotta a kalocsai kórház tetejét, Nagyatád külterületén pedig egy 20 méteres fát döntött a vasúti sínekre.
A rendőrség honlapján olvasható tájékoztatás szerint korábban Kiskunfélegyházánál lezárták az 5-ös főutat, mert több helyen fák dőltek rá. A településről Szeged felé haladókat - előreláthatóan délig - mellékutakra terelik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.
2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben
Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat
2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.