Hírek
2022. Január 31. 08:00, hétfő |
Belföld
Forrás: infovárosok/tenyek.hu
Visszautasítja az ámokfutó vádaskodását a rendőrség
A jogosítvány nélkül száguldozó fiatal előállítását követően a mentőknek vagy az őt megvizsgáló orvosnak sem említette, hogy megverték volna.
Azt mondta, menekülés közben az autóban ütötte be a fejét, amit az orvosi vizsgálat is alátámasztott. A Budapesti Rendőr-főkapitányság visszautasítja az alaptalan vádaskodást.
„Ólomkesztyűvel verték a rendőrök” – állította a TV2 Tények interjújában az a 16 éves fiatal, aki 2022. január 28-án hajnalban jogosítvány nélkül száguldozott a főváros több kerületén át.
„A rendőrök azt követően akarták igazoltatni a gépkocsi vezetőjét, hogy a XV. kerületben a forgalommal szemben hajtott egy egyirányú utcában. Az autós menekülés közben több rendőrautónak nekihajtott, egy rendőrt el is sodort, végül a XVII. kerületben fogták el.
Előállítását követően a fiatal azt mondta a rendőröknek, hogy fejét száguldozás közben az autóban ütötte be, és ugyanezt állította a mentőszolgálat munkatársainak is. Sérülése miatt a rendőrök intézkedtek orvosi vizsgálatára, a fiatal itt sem tett említést bántalmazásról. A traumatológiai intézetben kiállított ambuláns kezelőlapon az áll, hogy sérülését a személygépkocsiban szerezte.
„Ólomkesztyű” sincs rendszeresítve a Budapesti Rendőr-főkapitányságon, ilyen eszközt a rendőrök nem használnak. Mindezek ellenére a BRFK az ügyben keletkezett valamennyi iratot megküldi a rendőrökkel szemben tett feljelentések vizsgálatára hatáskörrel rendelkező ügyészségre” – áll a rendőrség közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld
Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -
2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj
Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.

