Hírek
2023. Május 19. 12:38, péntek |
Életmód
Forrás: mti
WHO: több mint 336 millió életévet vett el a járvány az emberiségtől

A koronavírus-járvány összesen mintegy 336 millió évvel rövidítette meg az emberi életeket a világon az Egészségügyi Világszervezet (WHO) pénteken kiadott statisztikai évkönyve szerint.
A statisztikai módszerekkel végzett számítás szerint a koronavírus csupán 2020-ban és 2021-ben regisztrált 14,9 millió halálos áldozata átlagosan még további 22 évet élehetett volna. Ez összesen 336,8 millió évnek felelne meg.
A WHO megállapítja azt is, hogy a világjárvány akadályozta a más fertőző betegségek elleni globális küzdelmet, mivel kapacitásokat foglalt le az oltási folyamat és az egészségügyi szolgáltatás rendszerében.
A Covid-19 kezelésére összpontosító nemzetközi kampány következtében a kanyaró, a tetanusz és más betegségek elleni védőoltások száma csökkent, míg a malária és a tuberkulózis esetében a szám növekedést mutatott - derül ki a WHO-nak a világjárvány súlyos hatásait elemző statisztikai összesítéséből.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 08. 07:09, hétfő | Életmód
Kapu Tibor: a HUNOR programmal a kormány esélyt adott a magyar űrkutatás kibontakozásának
2025. Szeptember 07. 08:41, vasárnap | Életmód
Boldoggá avatták Bódi Mária Magdolna vértanút Veszprémben
Szüzet emelt ma oltárra az egyház, Bódi Mária Magdolna szűz és vértanú 24 éves sem volt, amikor életét áldozta a hitért és a tisztaságért
2025. Szeptember 06. 09:09, szombat | Életmód
Hetedik alkalommal hirdették meg a Magyarország 365 fotópályázatot
Hetedik alkalommal hirdették meg a Magyarország 365 fotópályázatot, melyre hat kategóriában várják a professzionális és amatőr fotográfusok felvételeit október 19-én éjfélig.
2025. Szeptember 05. 08:02, péntek | Életmód
Kampányt indított az MLSZ a diszkrimináció ellen
A közelgő világbajnoki selejtezők előtt kampányt indított a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ), hogy a válogatott mérkőzésein minden szurkoló tartózkodjon a diszkriminatív szabálysértésektől.