Városlista
2026. augusztus 12, szerda - Klára

Hírek

2023. Január 03. 10:49, kedd | Belföld
Forrás: mti

Két épület lángolt kedd hajnalban a fővárosban, egy ember meghalt

Két épület lángolt kedd hajnalban a fővárosban, egy ember meghalt

Teljes terjedelmében égett egy könnyűszerkezetes melléképület, és a tűz átterjedt a mellette álló családi házra is kedd hajnalban Budapest XV. kerületében, a Kolozsvár utcában, egy ember életét vesztette.

A melléképület korábban fegyverboltként működött, ezért a tűzoltók nagy erőkkel vonultak a helyszínre: 48 tűzoltó 14 járművel végezte az oltást.

A házból öten kimenekültek, a sűrű füstben a tűzoltók az ablakot betörve hatoltak az épületbe, hogy kimentsenek egy még bent rekedt embert, azonban az ő életét már nem lehetett megmenteni - közölte a szóvivő.

A száz négyzetméteren pusztító lángokat másfél óra alatt fékezték meg a tűzoltók.

A korábban fegyverboltként működő melléképületben már nem voltak fegyverek, lakásnak volt berendezve. A családi ház és a melléképület is lakhatatlanná vált, az ott élőket rokonok fogadták be. A tűz keletkezési okát tűzvizsgálati eljárás fogja feltárni.

A katasztrófavédelem mobil laborja a környéken méréseket végzett, de veszélyes anyag koncentrációját nem mutatták ki a levegőben - tették hozzá.

Fotó: mti

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 12. 11:00, szerda | Belföld

Államfőválasztás - Fidesz-KDNP: Baka András nem méltó Magyarország köztársasági elnökének

Méltatlannak nevezte a köztársasági elnöki tisztségre az államfőnek kedden megválasztott Baka Andrást a Fidesz és KDNP frakcióvezetője a Facebookon.

2026. Augusztus 12. 07:30, szerda | Belföld

Államfőválasztás - OGY - Baka András: az elmúlt évek legsúlyosabb következménye a magyar társadalom mély megosztottsága

A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.

2026. Augusztus 12. 06:00, szerda | Belföld

Feljelentést tett a Miniszterelnökség Orbán Viktor közösségi médiás tartalmaival összefüggésben

Feljelentést tett a Miniszterelnökség Orbán Viktor közösségi médiás tartalmainak megjelentetésével kapcsolatban.

2026. Augusztus 12. 05:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid: 570 kilométernyi országos fő- és mellékút újul meg az idén

Idén 210 helyszínen összesen 570 kilométernyi országos fő- és mellékút újul meg csaknem 149 milliárd forintból - közölte a közlekedési és beruházási miniszter kedden a Facebook-oldalán.